مدیرعامل بانک سینا در همایش سراسری کارشناسان اعتباری:

کاهش مطالبات بانک سینا نتیجه ی اعتبارسنجی درست و رعایت بهداشت اعتباری است

کاهش مطالبات بانک سینا نتیجه ی اعتبارسنجی درست و رعایت بهداشت اعتباری است
مدیرعامل بانک سینا در همایش سراسری کارشناسان اعتباری گفت: کاهش مطالبات غیرجاری بانک سینا به کمتر از 3 درصد نتیجه اعتبارسنجی درست و رعایت بهداشت اعتباری در تخصیص منابع است.

رشد اقتصادی - دکتر ایمانی با بیان آنکه بحث اعتبارات موضوع بسیار مهمی در عملیات های بانکی است، افزود: با تجزیه و تحلیل فعالیت‌ها و عملیات بانکی و تحقق 75 درصدی از اهداف بانک سینا در بخش اعتبارات، اهمیت قابل تأمل این حوزه بیش از پیش نمایان می‌شود.
وی با تاکید بر لزوم رعایت چارچوب‌ها برای پیشگیری از مخاطرات حوزه اعتباری اظهار داشت: در شبکه بانکی و نهادهای مالی، 50 درصد از فرایندهای عملیات مالی مربوط به حوزه اعتبارات است و زمانی که سیستم اعتباری در چارچوب صحیح و خاص خود فعالیت کند، متعاقب آن اتفاقات خوبی نیز رقم می‌خورد.
دکتر ایمانی افزود: این بانک در حوزه اعتبارات با برخورداری از نیروهای متخصص و خبره و با اعتماد به توانمندی همکاران و توان داخلی و همچنین بازنگری در شیوه های اعتباری، با ارائه محصولات رقابتی و نو، توانست عملکرد مطلوبی را رقم بزند.
وی تصریح کرد: با تفویض اختیارات به مدیریت های مناطق زمینه‌ای ایجاد شد تا بانک در فضای کار، سهم بالاتری از بازار های مالی داشته باشد و خوشبختانه با این اقدام فعالیت در حوزه اعتبارات به بهترین نحو مدیریت شد و بر اساس آمارها بانک سینا توانست در حوزه اعتباری تا پایان آذر ماه اهداف 12 ماه سال جاری را محقق نماید.
مدیرعامل بانک سینا در ادامه با تاکید بر آنکه سودآوری این بانک از محل عملیات بانکی و بر پایه بانکداری واقعی بوده است، افزود: این بانک در راستای تحقق اهداف و انجام عمیات بانکی و کسب سود هرگز خارج از چارچوب و مقررات بانکی، اقدام نکرده و همواره رعایت دستورالعمل های بانکی را مدنظر دارد.
دکتر ایمانی خاطرنشان کرد: تمرکز فعالیت‌ها در بانک سینا به منظور سودآوری بر چند محور استوار است که از مهم‌ترین آنها می‌توان به تخصیص درست منابع و درآمدهای ناشی از آن، درآمدهای کارمزدی، فروش املاک مازاد و سمی و نیز کاهش مطالبات و آزادسازی ذخایر بانکی اشاره کرد.
وی با اشاره به کاهش نسبت مطالبات بانک به کمتر از3 درصد علیرغم پرداخت حجم بالای تسهیلات، گفت: این امر نشان می‌دهد که فرایند اعتبارسنجی و پیش بینی توان بازپرداخت مشتری، در بانک سینا با اتکا به روش های سیستماتیک و هدفمند بصورت دقیق و منسجم انجام شده است.
مدیرعامل بانک سینا با اشاره به فعالیت 9 ماهه بانک در سال جاری اظهار کرد: تقریبا در تمام شاخص‌ها چون نقدینگی، قیمت تمام شده پول، قیمت تأمین منابع، سهم بازار و سهم منابع و مصارف، عملکرد مطلوبی محقق شده و با وجود مشکلاتی که امروزه بر اثر کرونا گریبانگیر نهادهای بانکی و مالی است، بانک سینا به نحو خوبی اداره شده است.
دکتر ایمانی با تاکید بر تعامل موثر با مشتریان بانک تصریح کرد: با استفاده از توان بازاریابی داخلی در 9 ماهه اخیر توانستیم ارتباطات حضوری و تعاملات موثر و کارآمدی با مجموعه های بزرگ بویژه شرکت های فعال در حوزه تولید و صنعت داشته باشیم که این در نحوه تعاملات و همچنین برنامه کسب و کار بانک، نقطه عطفی محسوب می‌شود.
وی ضمن تشکر از مدیران و همکاران بانکی در بخش اعتبارات و انتقال تجربیات در ارتقاء سطح دانش همکاران این حوزه گفت: امیدواریم با انتقال تجربیات همکاران و نقطه نظرات آنان در این همایش، به اهداف اصلی خود در حوزه اعتبارات دست یابیم.

 


دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

پربیننده‌ترین‌ها

آخرین خبرها

تخصیص ارز ترجیحی ۳ قلم کالا/ افزایش قیمت کالاهای اساسی قابل‌قبول نیست

پیش‌بینی ۱۵ هزار قبر برای مواقع بحرانی/ ۲۵ میلیون تومان؛ قیمت گرا‌نترین قبر/ ممنوعیت عکس بدون حجاب بانوان روی سنگ مزار

افزایش درآمدهای نفتی و غیرنفتی کشور در ماه‌های اخیر

آیا قاچاق تخم‌مرغ از کشور صحت دارد؟

حذف کارت بازرگانی اجاره‌ای

جریان صادرات سیب‌زمینی به ترکمنستان و برگشت ۵۰ تنی از ازبکستان

بنزین گران نمی‌شود

شناسایی ۲۶مبتلا به اُمیکرون در ایران تا کنون

کاهش مطالبات بانک سینا نتیجه ی اعتبارسنجی درست و رعایت بهداشت اعتباری است

روند با ثبات نرخ ارز در بازار؛ دلار ۲۷ هزار و ۴۰۱ تومان است

دلایل مرجوع شدن محموله سیب زمینی ایران/‌ آیا پای سموم چینی در میان است؟

تعطیلی تمام مراکز رمز ارز تا ۱۵ اسفندماه/ برق ادارات پرمصرف بعد از ۳ اخطار قطع می‌شود

زور صف‌های خرید بورس به صف‌های فروش نرسید!

مجلس چکش‌کاری‌های لازم را در بحث بودجه ۱۴۰۱ داشته باشد/ مردم تحمل فشار اقتصادی بیشتر از این را ندارند

امکان ثبت‌نام مجردها در نهضت ملی مسکن حذف نشده‌ است/ آقایان مجرد بالای ۲۵ سال از ۱۵ دی ماه ثبت‌نام کنند

۱۰۰ شهر در تنش شدید آبی

علت حادثه خط ۵ مترو اعلام شد/ راهبر قطار از لحاظ روحی و جسمی هوشیاری نداشت

بیمه آسیا برنامه عملیاتی خود را در نُه ماهه ۱۴۰۰ به طور کامل محقق ساخت

بورس با رفع ابهامات سبزپوش شد/ نرخ دلار و سکه به کدام سو می رود؟