مدیر عامل سازمان بهشت زهرا:

پیش‌بینی ۱۵ هزار قبر برای مواقع بحرانی/ ۲۵ میلیون تومان؛ قیمت گرا‌نترین قبر/ ممنوعیت عکس بدون حجاب بانوان روی سنگ مزار

پیش‌بینی ۱۵ هزار قبر برای مواقع بحرانی/ ۲۵ میلیون تومان؛ قیمت گرا‌نترین قبر/ ممنوعیت عکس بدون حجاب بانوان روی سنگ مزار
مدیر عامل سازمان بهشت زهرا (س) گفت: الان حدود ۲۵ هزار قبر آماده در بهشت زهرا داریم و ۱۵ هزار قبر نیز برای مواقع بحرانی پیش بینی و آماده است.

رشد اقتصادی - صبح امروز نشست خبری مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) با اصحاب رسانه برگزار شد.سعید غضنفری، مدیر عامل این سازمان در ابتدای نشست گفت: از روز اولی که در اینجا مستقر شدیم فارغ از خدمتی که به شکل عادی در اینجا انجام می‌شود خدمت بی منت را سرلوحه امور قرار دادیم.

او با بیان اینکه فرایندها در حال انجام است تا مردم کمتر اذیت شوند اظهار کرد: تک تک فرایندهای خدمت رسانی در سازمان را شناسایی و در حال اصلاح آن هستیم. در بهشت زهرا دنبال این هستیم که بتوانیم آلام خانواده های متوفی را کم کنیم. انواع خدماتی که پیمانکاران انجام می‌دهند که گاها با یک فرایند معیوب انجام می‌شود را در حال بررسی هستیم.

غضنفری با بیان اینکه تا پایان ماه اتفاقات خوبی در بهشت زهرا رقم می‌خورد به برخی از خدماتی که قرار است ارائه شود اشاره کرد و گفت: شخم زدن برخی گلوگاه‌ها در سازمان صورت گرفته است. اولین مورد کم کردن بخشی از هزینه خدمات برای خانواده های متوفی است. بسته خدمات متنوع و متعدد است. برای نمونه پارکینگ ورودی عروجیان باید توسط سازمان مدیریت شود و نیازی نیست از مردم هزینه‌ای دریافت شود و اگر هزینه‌ای باشد باید حداقل باشد، اینکه هر ماشینی ۵ هزارتومان هزینه پارکینگ بدهد زیبنده مردم نیست.

مدیر عامل سازمان بهشت زهرا با اشاره به تقویت حضور مباشرین گفت: در حال تقویت مباشرین هستیم. خانواده‌ای که در بدترین شرایط روحی و روانی وارد سازمان می‌شوند باید یک مباشر کنار خانواده قرار گیرند و مباشر باید نقش حمایتی را ایفا کند. در بازه زمانی سه ماهه آموزش را در نظر گرفتیم و ارتقا کیفیت از مباشرین آغاز می‌شود.‌

غضنفری درباره توسعه بهشت زهرا در مکان های مختلف و ظرفیت آن گفت: دنبال توسعه بهشت زهرا نیستیم. توسعه آرامستان‌های تهران را در دستور داریم تا توسعه آرامستان‌ها در شرق و غرب تهران را با مکان یابی های انجام شده به انجام می‌رسانیم.

او گفت که مکان یابی و مطالعات انجام و در دست اقدام است و برای شرق و غرب طی سه سال آینده انجام و به بهره برداری می‌رسد.

غضنفری درباره ظرفیت بهشت زهرا گفت: الان حدود ۲۵ هزار قبر آماده در بهشت زهرا داریم و ۱۵ هزار قبر نیز برای مواقع بحرانی پیش بینی و آماده آست. این سازمان بین سه تا ۵ سال آینده نیاز شهر تهران را تأمین می‌کند.

مدیر عامل سازمان بهشت زهرا درباره قیمت قبرها گفت: در ناحیه یک که شامل قطعه یک تا ۱۱۲ است قیمت هر قبر طبقه‌ای ۲۵ میلیون تومان و سه طبقه ۷۵ میلیون تومان است. البته در این ناحیه قبر خالی بسیار محدود است. در قطعات قدیم قبوری که احیا می‌شود طبقه‌ای ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان محاسبه می‌شود.

او ادامه داد: در قطعات جدید یک طبقه رایگان و دو طبقه دیگر مجموعا ۵ میلیون تومان حساب می‌شود که امکان پرداخت آن به صورت اقساطی تا پایان سال فراهم است.

مدیر عامل سازمان بهشت زهرا گفت:در قطعاتی که تراکم قبور زیاد است حدود ۷ میلیون تومان برای هر قبر در نظر گرفته شده است.

غضنفری با بیان اینکه توسعه آرامستان‌ها در امامزاده‌ها نیز به عنوان پیشنهاد مطرح است در واکنش به گران بودن قبرها در امامزاده‌ها گفت: تولیت امامزاده‌ها با اوقاف است و در یک تهاتر سعی می‌کنیم بستر را ایجاد کنیم و شابد بتوانیم در این اقدام هزینه را کاهش بدهیم. این جزو ایده های است که مطرح است.‌

او درباره شرایط دفن اموات در طبقات گفت: به جهت حفظ حرمت مومنین راضی نیستیم که قبور طبقاتی را به افراد غیر بفروشیم، خود خانواده‌ها هم راضی نمی‌شوند و برای آنهایی که از لحاظ معیشتی دچار مشکل هستند می‌توانیم هزینه های خرید دو طبقه دیگر را به صورت اقساطی دریافت کنیم.

او در پاسخ به سؤالی درخصوص امنیت فضای بهشت زهرا و مخدوش کردن برخی از قبور افراد سیاسی توسط افراد ناشناس گفت: خودمان را اینجا خادم تمام قبور مومنین می‌دانیم و هیچ خط و مرزی برای کسی که در اینجا مدفون است نداریم.دژبان ارتش در اینجا مستقر است و وظیفه حفظ و حراست امنیت را برعهده دارد. البته۲۲۰ نفر دژبان در اینجا حضور دارند و حتما نیاز به اصلاح دارد چرا که بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار قبر در اینجا موجود است و سازمان نمی‌تواند برای هر قبر یک دژبان در نظر بگیرد. ضریب امنیت را بالا خواهیم برد و به دنبال این هستیم که از ظرفیت حراست شهرداری مطلوب تر استفاده کنیم.

غضنفری درباره فروش سنگ دست دوم گفت: آسیب اجتماعی شامل این کالبد نمی‌شود. نزدیک به ۲۰ روز است اکیپ انتظامات سنگ را مجهز کردیم که تنها شامل سرقت و دزدیدن سنگ نیست، نصب تصاویر غیر مجاز و کارهایی که متعارف نیست و خانواده‌ها از بیرون می‌آورند. در دو اکیپ چهار نفره انتظامات سنگ مستقر هستند.بعلاوه از هفته گذشته شهردار شب را برای جلوگیری از اقداماتی که رخ داده احیا کردیم.

او در واکنش به اینکه آیا پروتکل برای عکس های که نصب می‌شود دارید؟ گفت: بله، زمانی که برای پذیرش می‌آیند تعهد گرفته می‌شود و خانواده‌ها آن را امضا می‌کنند.

غضنفری درباره نصب عکس بانوان بر روی سنگ‌ها گفت: عکس برای خانم‌ها بدون حجاب ممنوع است.

وی همچنین درباره اینکه اگر خانواده‌ای درخواست خودروی اختصاصی حمل پیکر داشته باشد این شرایط فراهم است گفت: اگر درخواست داشته باشند حتما اختصاص خواهد داشت اما به دلیل تراکم ،خودروها چهار متوفی را حمل می‌کنند.

او در پاسخ به سؤالی درباره اینکه بهشت زهرا چگونه قرار است قطب فرهنگی پایتخت شود گفت: اقدامات مان را از محور گلزار شهدای بهشت زهرا آغاز کردیم. برای پیکرهایی که به امانت دست ما هستند، ۲۴ ساعته قرآن پخش می‌شود.اکنون فضای سردخانه آرامش بخش شده است.

غضنفری ادامه داد: در بدو ورود ما مدیریت گلزار شهدا از بقیه بخش‌ها جدا شده است و با این اقدام گلزار شهدا قطب فرهنگی بی نظیری برای کشور است.

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا درباره قیمت مقبره های خانوادگی گفت: مقبره های رو باز با ظرفیت ۳۰ قبر ۷۵۰ میلیون تومان و مقبره های سرپوشیده ۵۰ متری حدود یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان هزینه دارد.

او همچنین درباره ارزیابی محیط زیستی احداث قبرستان های جدید گفت: مطالعات فنی، زمین شناسی، آب و آزمایش خاک آغاز شده است و در جلسات مفصل تری نتایج را توضیح می‌دهیم.

 

منبع: ایلنا

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

خبرهای مرتبط

پربیننده‌ترین‌ها

آخرین خبرها

تخصیص ارز ترجیحی ۳ قلم کالا/ افزایش قیمت کالاهای اساسی قابل‌قبول نیست

پیش‌بینی ۱۵ هزار قبر برای مواقع بحرانی/ ۲۵ میلیون تومان؛ قیمت گرا‌نترین قبر/ ممنوعیت عکس بدون حجاب بانوان روی سنگ مزار

افزایش درآمدهای نفتی و غیرنفتی کشور در ماه‌های اخیر

آیا قاچاق تخم‌مرغ از کشور صحت دارد؟

حذف کارت بازرگانی اجاره‌ای

جریان صادرات سیب‌زمینی به ترکمنستان و برگشت ۵۰ تنی از ازبکستان

بنزین گران نمی‌شود

شناسایی ۲۶مبتلا به اُمیکرون در ایران تا کنون

کاهش مطالبات بانک سینا نتیجه ی اعتبارسنجی درست و رعایت بهداشت اعتباری است

روند با ثبات نرخ ارز در بازار؛ دلار ۲۷ هزار و ۴۰۱ تومان است

دلایل مرجوع شدن محموله سیب زمینی ایران/‌ آیا پای سموم چینی در میان است؟

تعطیلی تمام مراکز رمز ارز تا ۱۵ اسفندماه/ برق ادارات پرمصرف بعد از ۳ اخطار قطع می‌شود

زور صف‌های خرید بورس به صف‌های فروش نرسید!

مجلس چکش‌کاری‌های لازم را در بحث بودجه ۱۴۰۱ داشته باشد/ مردم تحمل فشار اقتصادی بیشتر از این را ندارند

امکان ثبت‌نام مجردها در نهضت ملی مسکن حذف نشده‌ است/ آقایان مجرد بالای ۲۵ سال از ۱۵ دی ماه ثبت‌نام کنند

۱۰۰ شهر در تنش شدید آبی

علت حادثه خط ۵ مترو اعلام شد/ راهبر قطار از لحاظ روحی و جسمی هوشیاری نداشت

بیمه آسیا برنامه عملیاتی خود را در نُه ماهه ۱۴۰۰ به طور کامل محقق ساخت

بورس با رفع ابهامات سبزپوش شد/ نرخ دلار و سکه به کدام سو می رود؟